Garantili Yıkama!

Koltuklarınızı ilk günkü hale getiremesekte, tertemiz hale getirip size teslim ediyoruz.

Deneyimli Çalışanlar

Bünyemizde çalışan tüm arkadaşlar, halılarınızı en kısa sürede size ulaştırır.

Koltuk yıkama işi ehilleri tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Ümraniye koltuk yıkama firmamız işinin ehli personeller ile bu hizmeti vermektedirler. Koltukların özüne uygun olarak yıkanmaları şarttır. Her kumaş farklı şekilde yıkanmaktadır. Koltuğu yıkamaya başlamadan önce kumaş cinsi tespiti mutlaka yapılıp, kumaşa uygun ürün seçilerek yıkamaya başlanmalıdır. Bu çok önemlidir. Yanlış yıkama ürünleri kullanılarak yapılmaya çalışılan işlemler koltuğa zarar verebilmektedir. Koltuk yıkama makinelerinin seçimi de bu konuda çok önemlidir. Bazı kumaşlar sıcak su ile temizlenirken bazıları da soğuk su ile temizlenebilmektedir. Doğru tespiti sadece işinde uzman kişiler yapabilirler. Bazı koltuklar da yıkama talimatları bulunmaktadır. Bu talimatlar doğrultusun da yıkama yapılabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Halı yıkama ile ilgili müşterilerimizin sıklıkla sorduğu sorular;

Yukarı da anlatmış olduğumuz makine ve şampuan seçiminden sonra koltuk nasıl yıkanır sorusunun cevabını verelim. Koltuklar önce vakumlanarak tozlarından arındırılmalıdır. Tozlarından arındırılmadan yapılan koltuk yıkama işleminde koltuklar daha fazla kirlenir. Çekilmeyen tozlar çamurumsu bir hal alarak koltuk süngerine bulaşır ve temizlenmesi çok daha zor bir hal alır. Vakumlama işleminden sonra koltuklar cinsine göre duru yada şampuanlı su is ıslatılır. Kumaşın kirlilik ve leke durumuna göre plastik otomatik fırçalar ile fırçalanır. Bir süre beklenilir. Bu sürede koltukların üzerinde ki kirler kusar. Koltuk yıkama makinesinin vakum ve duru su butonlarına basılarak çalıştırılır. Koltuk yıkama işlemi bu aşamada başlar. Tüm koltuğun kumaş yüzeyi vakumlanır. Püskürtme emme sistemi ile çalışan makineler vakum yaparken aynı zaman da koltuğa temiz su vererek tüm kirlerden arındırılması sağlanır.

Koltuktan leke nasıl çıkar konusu koltuk nasıl yıkanır konusunun devamı niteliğindedir. Koltuk yıkandıktan sonra üzerinde ağır leke var ise mutlaka kalır. Bu lekelere özel işlem uygulanması gerekmektedir. Peki nedir bu özel işlemler, kısaca değinelim. Bir lekeyi kumaştan çıkarmak isterseniz öncelik olarak o lekenin tespitini yapmalısınız. Lekeye bakarak çoğu zaman neden kaynaklandığını anlayamazsınız. Bu nedenle en uygun tespit yöntemi kullanıcısına sormaktır. Kullanıcısının da bilgisi yoksa görüntüsüne bakarak bir kanıya varılabilmektedir. Leke tespiti yapıldıktan sonra lekenin cinsine göre leke çıkarıcılar sıkılarak beklenilir. Unutmayın ki bir leke çıkarıcı her lekeyi çıkarmaz. Her lekeye özgü leke çıkarıcılar kalite kalite üretilmektedir. Buradaki önemli noktalardan biride şudur. Profesyonel leke çıkarıcıları sadece profesyoneller kullanmalıdır. Çünkü leke çıkarıcılar koltuğa yapışarak orada yer eder. Koltuktan arındırılmaz ise her geçen gün biraz daha kumaş rengini soldurabilir. Leke çıkarıcı koltukta bir süre kaldıktan sonra bol su ile durulama yapılarak kumaştan arındırılır. Artık koltuklarımız da leke de kalmadığına göre koltuklar kurumaya bırakılır.

Koltuk yıkama işlemi profesyonel makineler ile yapılmaktadır. Bu makinelerin emiş gücü oldukça yüksektir. Yıkama yapılırken koltuğa dökülen su ve şampuan makinelerimiz ile koltuklarınızdan %95 oranın da geri alınır. Koltuklar da yıkama sonrası %5 civarı bir su kalır. Bu suyu koltuk kolayca üzerinden atabilmektedir. Mevsim şartlarına göre kuruma süreleri vardır. Yaz ayların da 2-4 saat arasında kuruyan koltuklar kış aylarında 8-10 saat arasında kurumaktadır.